21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny

dzien motylaPodczas Dnia Wiosny w Poznaniu wolontariusze z Hospicjum Palium zorganizowali „Dzień Motyla”. Wydarzenie miało na celu uwrażliwić mieszkańców stolicy Wielkopolski na potrzeby drugiego człowieka oraz zebrać środki na dokończenie poznańskiego hospicjum.

W tym dniu zaangażowani zostali wolontariusze w różnym wieku, nawet uczniowie szkół oraz przedszkolaki wraz ze swoimi nauczycielami

Wolontariusze na ulicach Poznania, w galeriach handlowych, w Palmiarni, Ogrodzie Botanicznym czy na uczelniach wyższych rozdają ulotki, plakaty i własnoręcznie wykonane motyle, które są symbolem wrażliwości i przemiany myślenia. Udekorowali również motylami wiele miejsc w mieście i zorganizowali warsztaty malowania motyli.

„W niemal każdej nowej sali mamy nietypowe okno, które umieszczone jest w suficie. Nasi pacjenci będą mogli przez nie patrzeć na niebo i gwiazdy. Teraz marzy nam się, aby zabudować podcienie pod nowym oddziałem i zrobić z nich salę rehabilitacyjną z prawdziwego zdarzenia oraz wygospodarować specjalny pokój do rozmów z dziećmi i dorosłymi. Właśnie na ten cel będą przeznaczone środki zebrane podczas tegorocznego Dnia Motyla” − tłumaczy koordynatorka wolontariuszy.