EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2012


W najbliższą środę – 16 maja – odbędzie się w Poznaniu impreza – EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2012. Studenci oraz studenci zagraniczni – to oni właśnie rozegrają mecze piłki nożnej.

Kto wpadł na pomysł?
– Chcieliśmy wykorzystać międzynarodową imprezę, jaką jest UEFA EURO 2012™ do promowania Miasta także wśród studentów zagranicznych. Poprzez turniej chcemy wzmocnić relacje pomiędzy studentami zagranicznymi, polskimi i Miastem. Turniej jest pretekstem do pokazania naszej otwartości wobec młodych ludzi, którzy przyjeżdżają studiować do Poznania zza granicy – wyjaśnia Michał Kaczmarek z Urzędu Miasta Poznania

Organizatorem imprezy jest miasto Poznań. Współorganizatorzy imprezy to Programu Akademicki i Naukowy Poznań oraz Erasmus Student Network Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Ekonomicznego. Do udziału w imprezie zgłosiły się drużyny, które będą reprezentowały Andorę, Hiszpanię, Jamajkę, Kamerun, Polskę, Portugalię, Rumunię, Turcję, a także środkową Azję. Dodatkowo wystąpi też międzynarodowa reprezentacja Uniwersytetu Medycznego.

Drużyna, która wygra rozgrywki zdobędzie – czekoladowy puchar – trofeum Henri Delaunay’a.

Impreza rozpocznie się 16 maja o godzinie 10:00. Wszystkie mecze rozgrywane będą na orliku w Ośrodku Przywodnym Rataje na os. Piastowskim 106A.