Akcja”zostaw bilet” w Poznaniu

Akcja „zostaw bilet” spodobała się Poznaniakom. Coraz częściej można zleźć pozostawione w pojazdach komunikacji miejskiej bilety ZTM do wykorzystania.  

Bilety można znaleźć przy oknach a także przy kasownikach. „Zostaw Bilet” działa w Poznaniu. Można zaobserwować pozostawione bilety na oknach, kasownikach i elegancko na siedziskach – pisze Nishio Poznań.

Akcja „zostaw bilet” zaczęła się w Polsce w 2008 roku.

To nie ZTM rządzi Nami. To My rządzimy ZTM! Skończmy z narzekaniem na stan autobusów/tramwajów. To nic nie zmieni. Ci na stołkach mają to głęboko w d… Skończmy z oburzaniem się na myśl o kolejnym opóźnieniu danej linii. Zróbmy coś z tym! Wystarczy pomyśleć, jak zareagowaliby na to nasi stróże, bileterzy? Nikt nie zabroni nikomu użycia znaleźnego biletu! (zostawbilet.blog.onet.pl)

Na czym polega akcja? Na zostawianiu skasowanych, ale wciąż ważnych, biletów ZTM w pojazdach tak, by mogli z nich skorzystać inni pasażerowie. – Ceny biletów rosną, trzeba więc sobie radzić. Akcja to świetny pomysł – mówi Karolina, poznanianka. – Rzadko jeżdżę MPK, a więc korzystam z papierowych biletów. Nigdy nie wykorzystuję ich do końca, dlatego biorę udział w akcji i zostawiam mój bilet przy oknie. I tak za niego zapłaciłem, nie przeszkadza mi, że ktoś inny go wykorzysta – dodaje Andrzej.

Są też i inne głosy. – Przecież to jest zwykłe śmiecenie. Przy oknie leżą dwa stare bilety i nikt się nimi nie interesuje – tłumaczy starsza poznanianka.

A wy bierzecie udział w akcji?