Podatki

Uwaga podatnicy!

Dowiedź się w jakich miejscach będziesz musiał teraz się rozliczać z dochodów. Od 2012r. jest zmieniony zasięg obszarów poniektórych urzędów skarbowych w Poznaniu.

Rewolucja ma uprościć podatnikom dostęp do urzędów a także zmniejszyć czas oczekiwania klientów. Najistotniejsze modyfikacje odnoszące się do mieszkańców gmin Suchy Las, Rokietnica, Tarnowo Podgórne, jak i również zamieszkujących miasta Luboń i Puszczykowo oraz podatników Urzędu Skarbowego Poznań Śródmieście. Do tego momentu mieszkańcy podpoznańskich miejscowości dodatkowo gmin będących w jurysdykcji poznańskiej Izby Podatkowej rozliczani byli przez Pierwszy Urząd Skarbowy w Poznaniu przy ul. Chłapowskiego 17/18.

Bartosz Gorczyński z poznańskiej skarbówki wyjaśnia, iż poprawki są niezbędne. Urzędnicy doszli do wniosku, że coraz to więcej poznaniaków przeprowadza się do sąsiadujących gmin, osiedlając się pod Poznaniem, a zarazem rozwijając się, przybywa tam firm. Należy im ułatwić dostęp do fiskusa.
Od tego roku, gmina Suchy Las podlega pod Urząd Skarbowy Poznań Winogrady, mieszkańcy gmin Tarnowo Podgórne oraz Rokietnica składać będą w Urzędzie Skarbowym Poznań Jeżyce, natomiast mieszkańcy miasta Luboń, a także Puszczykowo deklaracje podatkowe rozliczać się będą w US Poznań Wilda.
W system Urzędu Skarbowego Poznań Wilda włączony zostanie bieżący Urząd Skarbowy Poznań Śródmieście. Podatnicy podlegający aktualnie pod US Śródmieście w następstwie na ul. Strzeleckiej 2/6, rozliczać się będą w US Wilda przy ul. Wierzbięcice 45.