Dworzec główny w Poznaniu – oficjalne otwarcie

29 maja (wtorek) po długich miesiącach prac został otwarty oficjalnie dworzec Poznań Główny. Większość z nas nie chciała dowierzać, że termin uda się dotrzymać. Ale udało sie….

Pierwsi pasażerowie już dziś będą mieli okazję zobaczyć na własne oczy nowy Poznań Główny od środka

Na 16.00 zapraszamy wszystkich poznaniaków do budynku nowego dworca. Będą atrakcje i niespodzianki – tłumaczy Piotr Kryszak, rzecznik PKP w Poznaniu. – Dworzec zacznie normalnie funkcjonować, będzie więc w nim można kupić pierwsze bilety – dodaje.

 Specjalnie na taką uroczystość przyjechał z wizytą do Poznania prezydent RP – Bronisław Komorowski. Oficjalnie otwarcie odbyło się o 13:00.
Dworzec powstał szybko – bo tylko w 10 miesięcy, co przy tak dużych inwestycjach jest świetnym wynikiem. Wykonawcom nie było łatwo. Najpierw występowały opóźnienia w kwestiach formalnych, później na budowie doszło do tragicznego wypadku – przewrócił się dźwig, co doprowadziło do śmierci jednego z pracowników.Po tym czasie udało się ukończyć budwę na czas – i już dziś możemy się cieszyć naszym Nowym Dworcem Poznańskim – a jest na czym oko zawiesić.

Ale to nie koniec prac – Teraz pozostaje kwestia dworca autobusowego, który ma powstać tuż przy moście Dworcowym.
Nie zapomniano też o parkingu wielopoziomowym. Przy obiektach powstanie zupełnie nowy układ komunikacyjny, dzięki któremu łątwiejsze stanie się przemieszczanie.