Dzień Dziecka w Poznaniu – gdzie warto pójść?

CK Zamek, Kolektyw Kąpielisko, Teatr Animacji:

Będziemy konstruować latawce, pleść wianki z kwiatów i puszczać wielkie bańki mydlane. Przypomnimy gry i zabawy, których najmłodsi mogą już nie pamiętać. Pokażemy, że w geometrycznym środku miasta można doskonale świętować Dzień Dziecka, a centrum może być przestrzenią przyjazną i miejscem świetnej zabawy.

W sali wielkiej CK Zamek zagra „Mała Trąba z Dużą Trąbą”. Zespół Castle Brass to kwintet złożony z muzyków Teatru Wielkiego w Poznaniu, który zagra utwory dla dzieci na instrumentach blaszanych.

 'Miłość nie boli, kolano boli (czyli dzieci piszą, dorośli grają)’, który zobaczymy w Teatrze Animacji 1, 2 i 15 czerwca.

Teksty stworzone przez dzieci nie uległy żadnej korekcie i poprawkom, dorośli tworzą do nich tylko oprawę muzyczno-sceniczną. Brzmienia rockowe, bluesowe, funkowe, jazzowe i popowe, muzyka na żywo i słowo na pierwszym miejscu.

–  zapowiedzieli organizatorzy.

Hala Arena

O17.30 odbędzie się koncert największych hitów z animowanych filmów Disneya. Zagrane zostaną m.in. piosenki z 'Króla Lwa’, 'Mulan’, 'Krainy Lodu’, 'Pocahontas’ czy 'Aladyna’. Na scenie bezie można zobaczyć kolorowe stroje, tańczące dzieci i posłuchać profesjonalnych wokalistów. Na widzów czekają również pokazy sztuk magicznych i kilka niespodzianek.

Biblioteka Raczyńskich

Biblioteka zaprasza na Dzień Tolkiena zorganizowany wraz z Instytutem Historii UAM. Biblioteka przygotuje wspólne czytanie – 1 czerwca dzieci będą mogły o godz. 16, 17 lub 18 przeczytać na głos swoje ulubione fragmenty z książek. Biblioteka zaprasza do czytania z podziałem na role, do wczucia się w emocje i głosy bajkowych postaci: krasnoludów, elfów i Golluma.  Na Tarasie będzie też można spróbować stworzyć swoje imię w języku elfów i Hobbitów, podpisać się pismem runicznym, oraz ozdobić własny pierścień.

Chęć czytania wraz z podaniem tytułu wybranej książki oraz godziną można zgłosić do 31 maja na adres katarzyna.wojtaszak@bracz.edu.pl wpisując w temacie „Tolkien”, lub prywatną wiadomością na  facebooku  Biblioteki. Prośba o wybór ulubionych fragmentów, których głośna lektura potrwa ok. 10 minut. Do czytania będzie też można dołączyć spontanicznie i skorzystać z fragmentów książek przygotowanych przez Bibliotekę Raczyńskich.