Dzień Psa już jutro

billionphotos-22443761 lipca w Polsce będzie obchodzony symboliczny Dzień Psa. Symbolicznie, ponieważ data ta ma związek z początkiem okresu wakacyjnego, kiedy porzucanych jest najwięcej czworonogów i innych domowych zwierząt. Dzień Psa to stosunkowo nowe święto, ustanowione w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym.

2 lipca organizujemy w schronisku cykl krótkich wykładów poświęconych tym zwierzętom. Postaramy się rozprawić z wciąż żywą teorią dominacji i przekonać, że pies może przechodzić przez drzwi przed swoim właścicielem; pokażemy, jak zacząć trening z klikerem i jak prowadzić swojemu psu stronę na Facebooku; opowiemy, jak ewoluował pies i po czym poznać, do czego nasze zwierzę będzie się najbardziej nadawało; postaramy się też obalić mity na temat amstaffów, bulterierów i pitbulli.

-zachęcają pracownicy Schroniska.

Warsztaty dla wszystkich miłośników psów rozpoczną się 2 lipca od godziny 11:00 w Schronisku dla zwierząt w Poznaniu, ul. Bukowska 266, 60-189 Poznań.
tel.: 61 868-10-86, 61 868-10-87

.

Program

11:00-11:40 Kto tu rządzi? – Małgorzata Muchowska
Czy w domu z psem zawsze musi być osobnik alfa i czy pies musi zawsze przepuszczać człowieka w drzwiach? Jednym słowem – o teorii dominacji.

11:40-12:10 Czy TTB jest be? – Magda Kochańska-Zierhoffer i Marta Matuszewska
Amstaffy, staffordy, bulteriery – jedni je kochają, inni się ich boją. Jakie naprawdę są te psy? Jak należy je dobrze prowadzić?

12:10-12:50 Pies zaganiający czy stróż stada? – Małgorzata Muchowska
Jak po budowie ciała naszego psa rozpoznać, do czego najbardziej się nadaje i jaka aktywność sprawi mu największą przyjemność?

12:50 – 13:20 Z życia psiego celebryty – Marta Matuszewska
Jak prowadzić stronę swojego psa na Facebooku? O zdjęciach, wpisach i… poczuciu humoru na podstawie strony Bulterier Tekla celebrytka

13:20-14:00 – Klik, klik, czyli pokochaj kliker – Jagoda Wejchan
Co to jest kliker, jak się z nim pracuje i dlaczego warto z nim szkolić swojego psa.