Egipt tragiczny wypadek

19 osób zginęło podczas lotu balonem…Balon na wysokości ok 300 nad Ziemią zaczął się palić…

Tragiczny wypadek miał miejsce w okolicy Luksoru, w południowym Egipcie – poinformowała agencja Reutera, powołując się na rzecznika firmy organizującej takie loty. Prawdopodobnie jeden turysta i pilot przeżyli wypadek. Ale informacje o liczbie ofiar i ich narodowości różnią się w zależności od źródła. Nie ma informacji o tym, by w wypadku brali udział Polacy.

Gubernator muhafazy Luksor Ezat Saad powiedział dziennikarzom, że zginęło dziewięciu turystów z Hongkongu, a także obywatele Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Węgier i Japonii.

To nie pierwszy taki wypadek w okolicach Luksoru. Jak informuje BBC, do podobnego doszło w 2009 roku. Wówczas rannych zostało 16 osób.

Luksor to jedno z najpopularniejszych miast w Egipcie. Leży w odległości 510 kilometrów na południe od Kairu. Co roku przyjeżdżają do niego setki tysięcy turystów. Wycieczki balonami organizowane o świcie w Luksorze są bardzo popularne. W trakcie lotu można zobaczyć takie atrakcje jak świątynia w Karnaku czy Dolina Królów.

Chaos na lądowisku balonów

Jak relacjonował w TVN24 pilot wycieczek , który pracował w Egipcie, loty balonami w Luksorze są szalenie popularne, jednak stan techniczny balonów jest często tragiczny. – Ja sam widziałem, jak do balonu wchodziło dwa razy więcej turystów niż powinno – mówił na antenie. Jak twierdzi, na lądowisku często panuje niesamowity chaos a o bezpieczeństwo nikt nie dba.