Enea Poznań Challenge w Poznaniu

W dniach 22-24 lipca odbędzie się Enea Poznań Challenge: Poznań będzie gospodarzem mistrzostw Europy na dystansie długim (3,8 km pływania, 80 km jazdy rowerem i 42,2 km biegu). Pojawią się czołowi triathloniści Europy, którzy rywalizować będą o tytuł najlepszego zawodnika kontynentu. Nie zabraknie również konkurencji dla amatorów.

To pierwsza tej rangi impreza w historii Polski, a zawodnicy zmierzą się również na dystansach średnim, olimpijskim i sprinterskim. Tym razem strefa kibica zostanie zlokalizowana na Placu Wolności. Organizatorzy spodziewają się ok. 15 tys. widzów.

Udział w nim jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://korzysci.energiaplus.pl/bieg_nocny i otrzymać specjalny voucher umożliwiający darmową rejestrację.

 

 

Zrobimy wszystko, aby Enea Challenge Poznań było imprezą zarówno dla pasjonatów triathlonu, jak i wszystkich poznaniaków. Przygotowaliśmy m.in. zjazd food trucków, specjalną strefę aktywności dla kibiców i całych rodzin.

– powiedział Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Challenge Poznań.

Rywalizacja ruszy już w piątek. Na ten dzień przewidziano m.in. Enea Challenge KIDS Triathlon. W sobotę odbędzie się Bieg Nocy na dystansie 5,6 km. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 22 przy trybunach nad Jeziorem Maltańskim. Walkę o tytuł mistrza Europy na dystansie długim zaplanowano na niedzielę.

Weekend zwieńczy koncert Renis Jusis w strefie kibica na Placu Wolności.