Festiwal Malta w nowej formule

Tegoroczna Malta ma nawiązywać swoją formułą do idei sztuki w plenerze, która przyświecała twórcom pierwszych edycji festiwalu. Organizatorzy zachęcają artystów do przesyłania swoich projektów działań w plenerze. Mogą one przybierać różne formy: teatralne, cyrkowe, taneczne, muzyczne.

Festiwal Malta ma się odbywać od 18 do 27 czerwca. Organizatorzy wierzą, że będzie możliwe przeprowadzenie działań w plenerze, z zachowaniem dystansu i zasad bezpieczeństwa, a nie – jak w ubiegłym roku – tylko online.

W poprzednich latach festiwal był organizowany w oparciu o Idiomy. Przez najbliższe trzy lata formuła ma być inna – poszczególne edycje będą poświęcone ważnym dla teatru, muzyki czy literatury twórcom. W tym roku do Poznania ma przyjechać szwajcarski reżyser Milo Rau.

W tym roku Malta ma wrócić do korzeni i skupiać się przede wszystkim na sztuce ulicznej. Swoje zgłoszenia artystki i artyści mogą przesyłać do 18 kwietnia. Projekty mogą być realizowane solowo lub grupowo i dotyczyć sztuk teatralnych, form cyrkowych, happeningów, tańca lub innych dziedzin sztuki. Maksymalny budżet na wydarzenie wynosi 8 tysięcy złotych brutto.