Głośne strzały słychać w nocy w wielu częściach Poznania

Poznańscy internauci zaniepokojeni donoszą o słyszanych strzałach, po 23, a nawet o 6 nad ranem. Co się dzieje? Z wpisów m.in. na Facebooku wynika, że hałas słychać w Suchym Lesie, na Naramowicach, na Woli, na Podolanach, a nawet na Ratajach.

Urząd gminy Suchy Las informował na swojej stronie internetowej o planowanych na maj ćwiczeniach na wojskowym poligonie w Biedrusku. Dodatkowe oświadczenie wydało też niedawno Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu:

„Strzelamy, to bojowe wozy piechoty i czołgi. Zakończył się remont strzelnicy bojowej czołgów i wznowiliśmy szkolenia. Odrabiamy też zaległe ćwiczenia. To rzeczywiście największy kaliber, bo żołnierze ćwiczą w czołgach i bojowych wozach piechoty. Mamy teraz dużą grupę słuchaczy Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Zadania ogniowe będziemy realizować zwłaszcza w maju i czerwcu od poniedziałku do piątku. W dzień i w nocy. Mieszkańcy niestety muszą się przyzwyczaić.”

– wyjaśnił Piotr Wójcik, oficer prasowy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na zapytanie Gazety Wyborczej.

Warto pamiętać, że obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu na teren poligonu, pod groźbą grzywny, na teren poligonu. Wstęp jest dozwolony jedynie wtedy, kiedy nie ma ćwiczeń i tylko na szlakach turystycznych i drogach publicznych „W soboty, niedziele oraz inne dni wolne od pracy droga Złotniki – Biedrusko jest udostępniona dla rowerzystów. Jednakże wyświetlanie na tablicy napisu „STÓJ OSTRE STRZELANIA” oznacza zakaz ruchu rowerowego na tej drodze”.