Jarmark Wielkanocny na Placu Wolności i Rynku Łazarskim

W dniach 8-10 kwietnia odbędzie się w Poznaniu tradycyjny Jarmark Wielkanocny. Tym razem atrakcje i stoiska z produktami spożywczymi oraz rękodziełem będą czekać na odwiedzających w aż dwóch miejscach: na Placu Wolności oraz Rynku Łazarskim.

Jarmark w poprzednich latach odbywał się na Starym Rynku, ale w tym roku, ze względu na remont płyty, został przeniesiony. Na Placu Wolności pojawi się ponad 40 stoisk z wyrobami rękodzielniczymi: wiankami, suszonymi bukietami, ceramiką, ręcznie malowaną odzieżą i innymi. Nie zabraknie także akcentów ukraińskich – wełnianych skarpet z ludowymi wzorami.

Wiele osób odwiedza Jarmark Wielkanocny w poszukiwaniu nowych lub tradycyjnych smaków. Tym razem również nie będą zawiedzeni. Jak co roku, na miejscu będzie można skosztować przysmaków z Litwy, m.in. kwasu chlebowego, pieczywa, kindziuków. Na smakoszy czekają także produkty greckie, hiszpańskie, szwajcarskie, a także nasze rodzime, m.in. miody z Podlasia.

Jarmark na Rynku Łazarskim będzie się odbywał 10 kwietnia, w niedzielę. Na odwiedzających będą czekać nie tylko stoiska, ale również liczne atrakcje: warsztaty i występy dla dzieci, wspólne wykonywanie ekologicznej rzeźby, robienie babeczek i ozdób wiosennych. Wizyta na Jarmarku będzie także okazją do wsparcia Ukraińców, którzy uciekli do Poznania przed wojną. Na jednym ze stoisk, we współpracy z kawiarnią Pączuś i Kawusia, będzie się odbywać sprzedaż delikatesów – wpływ ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz ukraińskich dzieci.