Kaponiera – zmiany w organizacji ruchu!

Niespełna tydzień temu miały wejść w życie zmiany w organizacji ruchu na rondzie Kaponiera. Nadal jednak ich nie wprowadzono. Od Soboty jednak ma się to zmienić. Kierowcy muszą się liczyć z nowymi utrudnieniami.

 

Co się zmieni? – Na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Zeylanda i Zwierzynieckiej samochody jadące w kierunku ulic Św. Marcin oraz Dworcowej zostaną skierowane na północną jezdnię ul. Zwierzynieckiej i dalej przez rondo Kaponiera na Święty Marcin – wyjaśnia ZDM. Ale to nie koniec. – Samochody skręcające w prawo w ul. Roosevelta w kierunku Dworca Zachodniego zostaną skierowane na południową jezdnię ul. Zwierzynieckiej (od strony „Akumulatorów”) – dodaje.

Spore utrudnienia czekają na kierowców poruszających się w pobliżu ronda od północy (m.in. z Piątkowa i Winograd). Niemożliwy będzie przejazd ulicą Roosevelta w kierunku Słowackiego. Tym samym cały fragment ulicy Roosevelta od skrzyżowania z Dąbrowskiego do ronda Kaponiera zostanie wyłączony z ruchu.

Kierowcy jadący od północy będą musieli z ulicy Roosevelta skręcić w Dąbrowskiego, a następnie w Mickiewicza aż dojadą do Zwierzynieckiej. Dojazd do ulicy Słowackiego będzie możliwy wyłącznie od strony ulicy Mickiewicza.