tramwaj

Katarzynki MPK, czyli święto i zwiedzanie zajezdni

Obchody dnia świętej Katarzyny – patronki przewoźników, zwane popularnie Katarzynkami wypadają w tym roku w niedzielę, 27 listopada. We współpracy z Klubem Miłośników Pojazdów Szynowych MPK zaprasza w godzinach 12.00-16.00 do zwiedzania zajezdni na Franowie, przy ul. Madalińskiego, oraz przy ul. Warszawskiej, z tym, że tę ostatnią jedynie z okien autobusu.

Otwieramy wybrane zajezdnie, które będzie można zwiedzić samodzielnie, jak i z pokładu tramwaju lub autobusu

– zachęca MPK.

Na Franowie będzie można liczyć m.in. na naukę jazdy tramwajem z instruktorem (tramwaje typu Solaris Tramino i 105Na), zwiedzanie zajezdni z tramwaju, wystawę ciągników rolniczych i taboru historycznego oraz nowoczesnego,  nawet pojazdy specjalistyczne.

W zajezdni przy ul. Madalińskiego  Klub Miłośników Pojazdów Szynowych przygotował zwiedzanie z przewodnikiem, zaprezentowane zostaną wagony  czekające na renowację w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego (KSW Heidelberg, 4N, oraz N stocznia Gdańska). Dodatkowo będzie można zobaczyć pojazdy historyczne i nowoczesne.

Między zajezdniami będzie można przejechać specjalną linią tramwajową, kursującą co 30 minut,  a na trasie Franowo – Szwajcarska – Dymka – Browarna – Warszawska pojedzie specjalna linia autobusowa.

(fot. R. Borycki)