Kontenery socjalne na ul. Średzkiej

Ponoć w czerwcu do kontenerów socjalnych przy ulicy Środzkiej wprowadza się okatorzy. Zgoda na użtykowanie obiektów została zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W 2010 roku 10 kontenerów socjalnych trafiło na teren przy ulicy Średzkiej w Poznaniu. Wtedy jednak obiecywano, że pierwsi lokatorzy wprowadzą się już w Styczniu 2012 roku – tak jednk się nie stało.

Wniosek o pozwolenie na użytkowanie wycofano ze względu na pewne mankamenty – mówił na początku lutego Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. – Nasze zastrzeżenia obejmują jedną zasadniczą kwestię. Zgodnie z prawem budowlanym przed wejściem do budynku mieszkalnego powinien być przedsionek albo specjalna kurtyna powietrzna – tłumaczył. – Bez nich następowałoby szybkie wyziębienie pomieszczeń. W kontenerach pewne przedsionki są, ale nie do końca zapewniają izolację.

Pojawiła się szana, że z początkiem czerwca wprowadzą się lokatorzy. 
Musimy powiadomić lokatorów o tym, że na Średzkiej znajdują się nowe lokale socjalne. Jeśli wybrani przez nas lokatorzy zdecydują się dobrowolnie przeprowadzić do tych lokali, może to trwać około tygodnia – dodaje Pucek. – Jeśli natomiast nie będą chcieli zrobić tego dobrowolnie, trzeba będzie uruchomić procedurę związaną m.in. z komornikiem itp. To może potrwać nawet 2-3 miesiące.

 

Post Author: poznan

Dodaj komentarz