Lech Poznań mistrzem! Świętowanie w Poznaniu

Lech Poznań po raz ósmy zdobył tytuł piłkarskiego mistrza Polski. W sobotę z tej okazji na poznańskich ulicach, a później na terenie MTP odbyła się wielka feta z udziałem piłkarzy i kibiców.

Drużyna Lecha zapewniła sobie mistrzostwo już w przedostatniej kolejce. Oficjalne świętowanie zdobycia tytułu zaplanowano jednak po ostatnim meczu Ekstraklasy. Piłkarze nie zawiedli kibiców – mecz z Zagłębiem Lubin zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Po meczu odbyło się uroczyste wręczenie medali. Następnie impreza przeniosła się na ulice miasta. Piłkarze wsiedli do odkrytego piętrowego autobusu w londyńskim stylu i przed godziną 22 wyruszyli w stronę terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przejazd zajął im ponad 2 godziny. Na trasie ustawiły się tysiące kibiców z szalikami klubowymi i racami.

Świętowanie, mimo że trwało niemal do rana, policja ocenia jako dość spokojne. Niektórzy mieszkańcy skarżyli się jednak na dużą ilość szklanych butelek i innych śmieci, które pozostawili po sobie kibice. Zdarzyły się też drobne incydenty – na teren przejazdu autobusu, mimo pozamykanych dróg, przedostało się kilka samochodów.