Majówko trwaj…

majowkaMajówka 2014 – co, gdzie, kiedy w Poznaniu?

Józefinki w Swarzędzu odbędą się w dniach 1-3 maja. Organizatorzy przewidzieli między innymi:  swarzędzkie spotkanie Józefów, Kabaretowa Biesiada, Gra Miejska, przedstawienie historyczne, jarmark św., pokaz zabytkowych samochodów, warsztaty dla dzieci, koncerty. Start godzina 15:00 – Synek w Swarzędzu.
2 maja (Piątek) – uroczystość upamiętniająca kanonizację papieża Jana Pawła II i 10-lecie członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Liczne konkursy, turnieje i pokazy. Dzień zakończy się mszą świętą i występem solistów z Teatru Muzycznego w Poznaniu.

4 maja – Poznań – Park Kasprowicza obok Areny godzina 12:00

Piknik rodzinny pod hasłem „Rozkrzycz autyzm razem z nami”. Akcja organizowana jest już drugi raz przez fundację Mały piesek Zuzi. Celem pikniku jest zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich organizacji, które zajmują się niesieniem pomocy osobom z autyzmem. 

Co jeszcze?

Miłośnicy piłki nożnej mogą w dniach 1-4 maja odwiedzić Stadion INEA. W programie zwiedzanie najciekawszych miejsc INEA Stadionu, można zajrzeć choćby do Korytarza Sław, na Trybunę Prasową, czy do piłkarskiej szatni. Wszędzie tam nasi przewodnicy opowiedzą wiele ciekawych historii. Przedstawią Ci też najbarwniejsze postaci Kolejorza, które zdobywały najważniejsze trofea w historii klubu.

stadion

Harmonogram wycieczek:
1 maja (czwartek) – brak wycieczek
2 maja (piątek) – 10:30, 12:00, 14:00, 16:00
3 maja (sobota) – Poznań za Pół Ceny – od 10:00 do 18:00, co pół godziny
4 maja (niedziela) – 10:30, 12:00, 13:30

Z przyrodą za pan brat.

Arboretum Kórnickie
1, 2, 3 maja
– godz. 12-13.30 oraz godz. 14-15.30 – „Jak maj, to bzy” – spacer z pracownikiem ogrodu, który opowie m.in. o kolekcji lilaków (bzów) oraz o innych wyjątkowych roślinach (zbiórka przy tablicy głównej),
– godz. 13-16 – rysunki botaniczne Bernarda Schulza (pawilon parkowy).
Arboretum można też zwiedzać indywidualnie.

DLOPOA jeśli pogoda dopisze…

Na majówkę można się wybrać nad poznańską Maltę. W Termach Maltańskich została otwarta letnia plaża, oraz wiele atrakcji (między innymi animacje dla najmłodszych oraz mnóstwo zabaw).

dni ulanaXXIX DNI UŁANA

Także w majówkę w Poznaniu odbywać się będą XXIX Dni Ułana.

PROGRAM XXIX DNI UŁANA

1-3 maja CWJ Hipodrom Wola
XXIV Ogólnopolskie Zawody Kawaleryjskie MILITARI
V Memoriał im. Macieja Frankiewicza
III Międzynarodowe Mistrzostwa Kawaleryjskie

sobota, 3 maja
godz. 10.00-16.00, CWJ Hipodrom Wola
Piknik rodzinny z udziałem grup rekonstrukcyjnych (inscenizacja po godz. 14.00), wojska polskiego, pokazami woltyżerki (około godz. 12.00), pokazami kaskaderskimi (po godz. 14.00) oraz warsztatami plastycznymi dla dzieci i tradycyjnymi, dawnymi grami sportowymi z różnych kultur. Koncert Kapeli Zamku Rydzyńskiego około godz. 13.30.

godz. 19.40, Plac Mickiewicza
Capstrzyk z przejściem od Placu Mickiewicza pod Pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich

godz. 20.00, ul. Ludgardy/Paderewskiego
Apel Poległych pod pułkowym pomnikiem

niedziela, 4 maja
godz. 10.00, Plac Wolności
Uroczysta Msza Św. polowa za dusze poległych i pomordowanych Ułanów Poznańskich

godz. 11.00, Plac Wolności
Wręczenie Sztandaru oraz odznak pamiątkowych 15. Batalionowi Ułanów Poznańskich

godz. 12.00, Plac Wolności – ul. Paderewskiego – Stary Rynek
Defilada pododziałów

3 i 4 maja w Poznaniu dbywać się będzie akcja Poznań za pół ceny. W dwa dni będzie można skorzystać z ofert dziesiątek restauracji, hoteli, muzeów, a także innych atrakcji turystycznych czy kulturalnych płacąc połowę normalnej ceny.