Mistrzostwa Europy w kajakarstwie i parakajakarstwie w Poznaniu

Poznań podjął się organizacji ważnej imprezy kajakarskiej, która pierwotnie miała odbywać się w niemieckim Duisburgu. Zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo na poznańskim torze regatowym na Malcie już na początku czerwca.

Po tym, jak organizatorzy imprezy w Duisburgu poinformowali o jej odwołaniu, Polski Związek Kajakowy zdecydował, że podejmie się organizacji mistrzostw w Poznaniu. Termin jest niedaleki: 3-6 czerwca, ale zespół odpowiedzialny za przygotowania zapewnia, że poradzi sobie mimo niewielkiej ilości czasu.

Mistrzostwa Europy to ważne wydarzenie w kalendarzu imprez kajakowych. Regaty będą ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Udział w zawodach weźmie około 600 uczestników z 28 krajów.

Polscy zawodnicy mają duże szanse na zdobycie medali. Od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Na torze regatowym nie zabraknie kajakarzy z Poznania – wystartują oni w kategoriach seniora i młodzieżowych.

Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie i Parakajakarstwie nie są jedynymi wydarzeniami zaplanowanymi na Torze Regatowym Malta na ten rok. Odbędą się tu dwie inne duże imprezy międzynarodowe: Mistrzostwa Europy Juniorów i U23 w kajakarstwie (24-27 czerwca) i Klubowe Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi (12-15 sierpnia).