Mistrzostwa Polski drwali w Poznaniu

W sobotę, 10 lipca, w hali MTP odbyła się prestiżowa impreza: mistrzostwa Polski drwali. W zawodach brali udział najlepsi zawodnicy startujący w 6 konkurencjach. Ostatecznie tytuł mistrza Polski obronił Michał Dubicki – zawodnik, który jest jednocześnie mistrzem Europy.

Mistrzostwa Polski Stihl Competitors odbywały się już po raz 18. Kibice mogli oglądać zmagania 10 najlepszych polskich zawodników, w tym dotychczasowego mistrza Michała Dubickiego i Arkadiusza Drozdka, 10-krotnego zdobywcy tego tytułu.

Oglądanie zawodów to prawdziwa gratka dla kibiców. Drwale biorą udział w 6 konkurencjach, między innymi Underhand Chop – rąbanie kłody o średnicy 32 cm podczas stania w rozkroku, Stock Saw – odcinanie piłą łańcuchową krążków drewna z dwóch kawałków drewna jednocześnie, Single Buck – cięcie za pomocą ogromnej piły ręcznej. Szczególnie efektowna jest konkurencja Standing Block Chop – cięcie ustawionej pionowo dużej kłody drewna.

Zwycięzca mistrzostw weźmie udział w mistrzostwach świata. Sobotnie zawody były transmitowane przez telewizje z całego świata, między innymi niemiecką ZDF.