Na Naramowicach powstanie mural upamiętniający historię dzielnicy

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, odpowiedzialna za budowę trasy tramwajowej na Naramowice, zachęca do udziału w konkursie na projekt muralu. Malowidło ozdobi szczytową ścianę bloku na rogu Alei Praw Kobiet i ulicy Łużyckiej. Będzie dobrze widoczne z okien tramwaju.

Założeniem konkursu jest przedstawienie mieszkańcom i pasażerom tramwajów na trasie naramowickiej nietypowej historii tej poznańskiej dzielnicy. Naramowice przez wiele wieków były wsią zbudowaną wokół majątku szlacheckiego, później działał tu kombinat ogrodniczy. Starsi mieszkańcy pamiętają jeszcze wystawy sprzętu rolniczego, które odbywały się w rejonie obecnej ulicy Karpiej. To wszystko, wraz z nawiązaniem do zakończonej niedawno inwestycji, ma znaleźć się na muralu.

Organizatorem konkursu jest spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie. Z kolei firma Gülemak, główny wykonawca trasy na Naramowice, został głównym sponsorem. Nad przebiegiem konkursu czuwają także radni osiedlowi. Autor zwycięskiej pracy otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.