Noc restauracji w Poznaniu 25.05.2012

25.05.2012 w Poznaniu –  odbędzie się noc Restauracji. Akcja jest typowo marketingowa, promująca Retaurację w Poznaniu. Równocześnie Noc Restauracji odbywa się w Białymstoku, Poznaniu i Gdyni.

Trzy miasta zaangażowane w projekt chcą za jego pośrednictwem zwrócić uwagę na bogatą lokalną ofertę kulinarną, która może wzbudzić zainteresowanie nie tylko mieszkańców ale również turystów poszukujących ciekawych smaków – informuje firma Landbrand, organizator akcji.

W poznańskiej edycji bierze udział 20 restauracji. Każda restauracja biorąca udział jest zobowiązania przygotwać pokaz kulinarny oraz obniżyć ceny potraw o 25-50% i przygotować specjalne – „nocne dania”.

Spośród wszystkich „nocnych dań” wybrane zostanie jedno, które zdobędzie miano Grand Prix Nocy Restauracji. Głosowanie prowadzone będzie na stronie internetowej akcji, a udział w głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy skorzystają z oferty Nocy Restauracji.

Organizatorzy przygotowali możlwiość zdobycia karty Nocnego Łowcy, która będzie uprawniała do zniżki 10% w lokalach biorących udział w promocji. Ważność tej karty – 1 rok – takżę – nie siedzimy w domu – ruszamy w miasto – . musimy odwiedzić trzy lokale i zdobyć specjalne pieczątki.

Restauracje, które biorą udzał w akcji to między innymi: Nowa Bażanciarnia, Matii Sushi, Ceska Hospoda, Chłopskie Jadło i wiele innych. Szczegółowa lista lokali oraz zaplanowanych atrakcji dostępna jest na stronie Nocy Restauracji.