Nowe promocje biletowe w komunikacji miejskiej

Rada Miasta zdecydowała o wprowadzeniu nowych promocji biletowych obowiązujących w komunikacji miejskiej. Jest to związane z pandemią COVID-19, która niekorzystnie wpłynęła na korzystanie przez poznaniaków z transportu publicznego. Atrakcyjne oferty biletowe mają to zmienić.

Mamy nadzieję, że propozycja spowoduje, że wielu stałych klientów zdecyduje się na powrót do korzystania z tramwajów i autobusów, a także przekona te osoby, które dotychczas nie korzystały z komunikacji miejskiej – mówi wiceprezydent Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Wydłużenie ważności biletów okresowych

Na jakie zmiany w taryfie biletowej mogą liczyć pasażerowie? Pierwsza ze zmian dotyczy ważności biletów 30-dniowych i 90-dniowych. Każdy, kto kupi taki bilet do końca 2021 roku, będzie mógł z niego korzystać odpowiednio dłużej: bilety 30-dniowe będą ważne przez 33 dni, a 90-dniowe – przez 99 dni. Promocja obowiązuje we wszystkich strefach: miejskiej oraz podmiejskich.

Zwiększenie zakresu promocji biletowych

Dotychczas obowiązująca w weekendy promocja, pozwalająca na wspólny przejazd posiadacza biletu okresowego z dzieckiem do lat 15 zostanie rozszerzona. Osoba posiadająca bilet będzie mogła zabrać ze sobą dowolnego członka rodziny czy znajomego, bez limitu wieku.

Druga zmiana jest związana z biletami dobowymi. Obecnie skasowanie dwóch biletów 24-godzinnych umożliwia przejazdy 2 osobom dorosłym oraz maksymalnie 3 dzieci do lat 15. Po zmianach z biletu będą mogły korzystać także dzieci starsze, do ukończenia 18 lat.