Nowe schronisko dla zwierząt gotowe

Główny wykonawca nowego schroniska dla zwierząt przy ulicy Kobylepole przekazał prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi klucze do obiektu. W schronisku będzie mogło przebywać w komfortowych warunkach około 300 psów i 300 kotów.

Nowe schronisko znacznie przewyższa standardem to, które do tej pory funkcjonowało przy ulicy Bukowskiej. Na terenie obiektu znajduje się budynek biurowo-administracyjny, w którym będą odbywały się adopcje oraz w którym będą przyjmowane zwierzęta, przychodnia weterynaryjna z częścią szpitalną, dwa pawilony dla psów (dla zdrowych i chorych) oraz przestronny budynek dla kotów. To właśnie koty szczególnie zyskają na przeprowadzce – zdrowe, przeznaczone do adopcji zwierzęta będą przebywały w składającym się z 18 słonecznych pomieszczeń pawilonie. Dla chorych kotów zaprojektowano szpital z izolatką, która pozwoli zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. We wszystkich budynkach zastosowano rozwiązania, które pozwalają na oddzielenie od siebie „dróg czystych” i „dróg brudnych” i uniknięcie kontaktu zwierząt chorych ze zdrowymi.

Za budowę obiektu odpowiadała firma Pekabex Bet S.A. Mimo trudnej sytuacji na rynku inwestycja została zrealizowana przed terminem. Trwające ponad 2 lata prace były związane nie tylko z budową budynków dla zwierząt i personelu, ale także stworzeniem wybiegów dla psów, parkingu, zbiornika retencyjnego z częścią przeznaczoną do kąpieli czworonogów.