Nowe tory już na połowie remontowanej ulicy Wierzbięcice

Prace modernizacyjne na Wildeckiej ulicy Wierzbięcie weszły w zaawansowaną fazę. Obecnie działania ekipy remontowej odbywają się na odcinku od Nowego Rynku, czyli okolic dawnego dworca PKS, do skrzyżowania z ulicą 28 Czerwca 1956. Wyremontowane zostanie nie tylko torowisko tramwajowe, ale także jezdnia i chodniki.

Na Wierzbięcicach ułożono już znaczną część nowego torowiska. W pobliżu skrzyżowania z ulicą Spychalskiego ustawiane są słupy sieci trakcyjnej, przygotowywany jest także teren pod zielone torowisko.

Równolegle toczą się prace na wschodniej nitce jezdni. Na odcinku od stacji benzynowej do ulicy Świętego Czesława pojawiła się już nowa nawierzchnia asfaltowa, a także chodniki i miejsca parkingowe. W ramach modernizacji ulicy Wierzbięcice zostanie przebudowany przystanek przy ulicy Świętego Czesława – ulica zostanie w tym miejscu wyniesiona, tworząc wygodny dla wsiadających i wysiadających pasażerów przystanek wiedeński. Prace na Wierzbięcicach rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Mają zostać zakończone latem. Remont na Wildzie będzie wówczas kontynuowany na ulicy 28 Czerwca 1956, do skrzyżowania z ulicą Świętego Czesława – ulica zostanie w tym miejscu wyniesiona, tworząc wygodny dla wsiadających i wysiadających pasażerów przystanek wiedeński.

Prace na Wierzbięcicach rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku. Mają zostać zakończone latem. Remont na Wildzie będzie wówczas kontynuowany na ulicy 28 Czerwca 1956, do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego i Krzyżową.