Nowi mieszkańcy poznańskiego zoo

Osoby odwiedzające Nowe Zoo w sezonie letnim będą mogli zobaczyć nowe zwierzęta: te, które narodziły się w ostatnim czasie w poznańskim ogrodzie zoologicznym oraz te, które przyjechały do nas w ramach wymiany z innymi placówkami.

W zoo przyszły niedawno na świat dwa pelikany kędzierzawe oraz jeden pelikan różowy. Każde z piskląt pochodzi od innej pary.

2 lipca nowe potomstwo pojawiło się także u pary żubrów: Pomiłki i Dudusia. W ostatnim czasie w poznańskim zoo padł również rekord, jeśli chodzi o narodziny łasic syberyjskich: w miocie znalazło się aż 11 młodych.

Nowe Zoo stało się domem dla zwierząt, które przyjechały z innych europejskich ogrodów zoologicznych. To samica zebry, pochodząca z Kolmarden w Szwecji oraz samica żubra z Czech. Z estońskiego Tallina przyjechała do nas para norek europejskich. Gatunek ten zalicza się do krytycznie zagrożonych wyginięciem, a w Polsce za zanikły.

Swoją parę będzie miała samica kanczyla, czyli myszojelenia. Zwierzę zostało przekazane z Frankfurtu. Z tego samego miasta pochodzi para kowari – małych ssaków przypominających wyglądem myszy.

Nową partnerkę zyskał również lemur czerwonobrzuchy. Dołączyła do niego samica z Tregomeur we Francji. Zwierzęta wkrótce spotkają się na wybiegu.

Osoby, które chcą poznać nowych mieszkańców zoo, mogą zwiedzać obiekt codziennie w godzinach 9-19. W weekendy czekają na zwiedzających dodatkowe atrakcje, między innymi pokazowe karmienie, gry i zabawy, opowieści o zwierzętach.