Nowy punkt szczepień na Stadionie Miejskim

Na stadionie przy ulicy Bułgarskiej powstanie nowy punkt szczepień przeciwko COVID-19 organizowany przez Urząd Miasta Poznania. Pierwsi poznaniacy będą mogli zaszczepić się w tym miejscu prawdopodobnie już 19 kwietnia.

Zasady rejestracji na szczepienia

Punkt szczepień na Stadionie Miejskim będzie działał na nieco innych zasadach niż punkty w szpitalach i innych placówkach medycznych. Oprócz standardowych sposobów rejestracji: przez telefon, SMS lub E-rejestrację, możliwe będzie zapisanie się na szczepienie poprzez Biuro Poznań Kontakt. Usługa nie jest jeszcze dostępna – informacja o jej starcie pojawi się wkrótce.

Organizacja szczepień w nowym punkcie

Szczepienia będą wykonywane przez personel medyczny szpitala im. Raszei w Poznaniu. Kwalifikacja osób do szczepień ma być uproszczona. Oznacza to, że nie w każdym zespole znajdzie się lekarz – po zmianie przepisów do przyjęcia szczepionki mogą dopuszczać także pielęgniarki, fizjoterapeuci czy studenci wyższych kierunków studiów medycznych. Aby przyspieszyć procedurę, zaleca się, by z punktu szczepień korzystały głównie osoby zdrowe, u których ryzyko pojawienia się przeciwwskazań jest znikome. Organizatorzy proszą również, by w dniu szczepienia przynieść ze sobą wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu.

Poznański Punkt Szczepień Masowych

Przygotowanie i koordynowanie pracy punktu jest zadaniem Urzędu Miasta Poznania. Jego realizacja nie byłaby jednak możliwa bez współpracy z przedstawicielami medycyny, wojska, urzędników, a także osób ze świata biznesu. W powstaniu punktu zaangażowane są dodatkowo Marcelin Management Sp. z o.o., Wojska Obrony Terytorialnej, Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Wielkopolski Oddział NFZ oraz Szpital im. Raszei.