Nowy szpital dziecięcy gotowy na otwarcie

Choć oficjalne otwarcie nowego budynku szpitala dziecięcego przy ulicy Wrzoska jest zaplanowane na początek maja, już teraz przenoszą się tam poradnie z dotychczasowych lokalizacji. W tym tygodniu na miejscu pojawili się także pierwsi pacjenci.

Przenoszenie personelu, sprzętu medycznego, dokumentów do nowej lokalizacji to poważne przedsięwzięcie. W Wielkopolskim Centrum Zdrowia Dziecka będą funkcjonowały poradnie i oddziały z kilku miejsc na terenie Poznania: szpitala przy ul. Krysiewicza, zespołu przy ul. Spornej i innych.

Przeprowadzka rozpoczęła się 11 kwietnia. W pierwszej kolejności na nowe miejsce przenieśli się pracownicy administracyjni – dzięki temu łatwiej jest koordynować dalsze działania. W budynku przy ulicy Wrzoska działają już także poradnie przeniesione z ulicy Spornej. W tym tygodniu z konsultacji lekarskich w nowej lokalizacji korzystali już pierwsi mali pacjenci.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka to najważniejsza inwestycja samorządu wojewódzkiego od ponad 20 lat. Inwestycja rozpoczęła się w 2018 roku. Łączny koszt wyniósł 460 milionów złotych, z czego 240 milionów to dotacja unijna.