Obchody jubileuszu Lecha Poznań – odsłonięcie tablicy na Dębcu

W tym roku klub Lech Poznań obchodzi swoje setne urodziny. Kibice, działacze i piłkarze świętują jubileusz na wiele sposobów. Jednym z nich było odsłonięcie 13 kwietnia 2022 roku pamiątkowej tablicy na Dębcu, w miejscu, gdzie Lech rozgrywał mecze przez kilkadziesiąt lat.

Choć najsłynniejsza poznańska drużyna piłkarska od lat świętuje swoje sukcesy na stadionie przy ulicy Bułgarskiej, nie zawsze tak było. Początki Lecha Poznań są ściśle związane z Dębcem. Drużyna została formalnie zarejestrowana 19 marca 2022 roku. Swoje pierwsze mecze rozgrywała na boisku przy ulicy Grzybowej. Stadion z prawdziwego zdarzenia powstał na Dębcu dopiero w latach 30. Ostatni mecz zawodnicy rozegrali na nim w 1996 roku.

Aby upamiętnić miejsce, które przez kilkadziesiąt lat było ważnym punktem na mapie Poznania dla piłkarzy i kibiców, odsłonięto tablicę pamiątkową. Powstała ona we współpracy klubu z Urzędem Miasta Poznania. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, przewodniczący rady miasta Grzegorz Ganowicz, a także prezes zarządu Lech Karol Klimczak.