Od jutra utrudnienia na ul. Jana Pawła II

Kierowcy jeżdżący w okolicach Ronda Rataje od soboty będą musieli uzbroić się w stalowe nerwy. Właśnie wtedy rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Jana Pawła II, który potrwa aż do wiosny przyszłego roku. Utrudnienia w ruchu mają związek z budową centrum handlowego Posnania. Zmiany w ruchu na ulicy Jana Pawła II zostaną wprowadzone w godzinach porannych, 2 lipca.

Na jezdni wschodniej ul. Jana Pawła II, na odcinku od ul. Kaliskiej do ul. arcybiskupa Baraniaka, wyłączony z ruchu zostanie lewy pas jezdni, a prawy pas zostanie lekko zawężony (włącznie ze skrętem w ul. Baraniaka) – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. – Na odcinku od ul. Baraniaka w kierunku ronda Śródka pas jezdni zostanie lekko zawężony, a następnie ruch pojazdów zostanie ograniczony do jednego pasa (najpierw prawego, a następnie lewego). Na odcinku ok. 50 m przed rondem Śródka ponownie dostępne będą wszystkie pasy jezdni.

Jednocześnie ZDM informuje, że zwężony zostanie prawy pas jezdni ul. Baraniaka na dojeździe do ul. Jana Pawła II (wraz z prawoskrętem). Wszystkie prace mają zakończyć się do wiosny 2017 roku. Te najbardziej uciążliwe, związane z przebudową Jana Pawła II i Baraniaka, powinny zakończyć się do października tego roku.