Ogólnopolski Zlot Rowerów Towarowych w Poznaniu

W sobotę 11 września w Poznaniu można było zobaczyć rowery towarowe – cargo z całej Polski. Uczestnicy zlotu przejechali ulicami Poznania, a następnie wzięli udział w pikniku rowerowym w Koszarach Kultury.

Zlot odbywa się od 7 lat, co roku w innym polskim mieście. Tym razem po raz pierwszy jego gospodarzem był Poznań. Za organizację imprezy odpowiadało m.in. poznańskie stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

W zlocie wzięło udział ponad 100 uczestników z całego kraju. Kulminacyjnym punktem wydarzenia był przejazd przez centrum Poznania, z Placu Wolności do Koszar Kultury, gdzie odbywała się dalsza część imprezy. Podczas pikniku rowerzyści mogli wystartować w wyścigach rowerów cargo, przetestować sprzęt od sponsorów, oznakować rower, obejrzeć filmy o tematyce rowerowej.

Rowery cargo zyskują coraz większą popularność w Polsce, mimo dość wysokich cen (kosztują często nawet kilkanaście tysięcy złotych). Ich użytkownicy często korzystają z nich, aby przewozić większe zakupy, wykonywać różnego rodzaju usługi dla swoich klientów lub jako rodzinny środek transportu – niektóre modele są wyposażone w siedziska dla pasażerów.