Ostatnia wystawa w Starym Browarze

W przyszłym tygodniu rozpocznie się ostatnia wystawa organizowana przez Fundację Grażyny Kulczyk Art Stations, w związku z faktem, że Stary Browar został sprzedany i jego była właścicielka chce się skupić na innych celach.

Wspólnie pokazaliśmy, że idea 50/50 działa – można zrealizować rentowne przedsięwzięcie biznesowe, które w połowie dedykowane jest także sztuce. Można prowadzić biznes, robiąc coś dobrego dla innych. Pokazaliśmy to i dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. W Starym Browarze stworzyliśmy jedno z najbardziej niezwykłych centrów handlu w tej części Europy. Jednocześnie wspólnie z Fundacją Art Stations przez te lata zorganizowaliśmy setki wydarzeń kulturalnych, w których udział wzięły dziesiątki tysięcy poznaniaków i gości z całej Polski i świata. Jestem dumna, że zrobiliśmy to tu, w Poznaniu, dokładając swoją cegiełkę do rozwoju miasta. Moim marzeniem od lat pozostaje stworzenie Muzeum Sztuki Współczesnej światowego formatu – temu celowi chcę poświęcić się przez najbliższe lata

–  powiedziała Grażyna Kulczyk.

Fundacja jednak pozostanie w obiekcie, ale nie będzie prowadzić działalności wystawienniczej, za to ma się skupić na cyklu performatywnym „Stary Browar – Nowy Taniec”. Nie wiadomo co znajdzie się na Dziedzińcu Sztuki, dotychczas zajmowanym przez Fundację.