Pierwsze oznaki Świąt w miejskim otoczeniu

Dopiero wczoraj rozpoczął się adwent, czyli przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia w Kościele katolickim, a w mieście można już od pewnego czasu natknąć się na świąteczne dekoracje w sklepach. W co po niektórych już w połowie listopada można było natknąć się na charakterystyczne dekoracje.

Choć na razie widać na ulicach miasta Poznania głównie troskę o to, by nie zmarzły drzewa, to można też zauważyć pierwsze przygotowania do zbudowania świątecznej atmosfery. Już jutro ma zacząć się rozstawianie miejskiej choinki, 10 metrowego świerku, który ma w sobotę o 17.00 rozbłysnąć białoniebieskimi światłami.

Choinka pojawiła się już przy centrum Avenida, przy Dworcu Głównym PKP, spodziewać się można, że swoją choinkę postawią niebawem także Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Montowane są już elementy świątecznej iluminacji. Na Starym Rynku pojawią się elementy w kolorystyce bieli, niebieskiego oraz śnieżynki z odcieniami bursztynu. Światełka będą też zdobić m.in. pl. Kolegiacki, Chwaliszewo czy ulicę Główną.

Bożonarodzeniowe ozdoby pojawią się też na moście Teatralnym, Al. Marcinkowskiego, Ostrowie Tumskim oraz rondzie Kaponiera, a także na poznańskich rynkach: Jeżyckim, Łazarskim, Wildeckim, Bernardyńskim oraz Wielkopolskim

informują urzędnicy.

Światła i dekoracje mają być rozwieszone do końca stycznia 2017 roku.