Pierwsze tramwaje na trasie na Naramowice

Pomiędzy pętlą Wilczak a ulicą Włodarską na budowanej trasie tramwajowej na Naramowice odbyły się przejazdy próbne. Uruchomienie kursów dla pasażerów jest planowane na tym odcinku jeszcze tego lata.

Cała trasa do pętli przy ulicy Błażeja ma zostać ukończona w przyszłym roku, ale do tego czasu do tymczasowej pętli przy ulicy Włodarskiej mają kursować tramwaje dwukierunkowe. Pierwsze pojazdy wyjechały na trasę 7 lipca. Wcześniej, pod koniec czerwca, torowisko testował pojazd techniczny MPK. W tym samym czasie trwały próby zasilania.

Po zakończeniu testów technicznych planowane są jeszcze prace wykończeniowe w otoczeniu torowiska. Przed uruchomieniem przejazdów konieczne będzie także przeprowadzenie procedury odbiorowej gotowego odcinka trasy oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

Trasa tramwajowa na Naramowice na odcinku od pętli Wilczak do ulicy Włodarskiej i Lechickiej została wybudowana po zachodniej stronie ulicy Naramowickiej. Torowisko pokryto rozchodnikiem – wytrzymałą, odporną na suszę rośliną. Obecnie gotowe jest już nie tylko torowisko i sieć trakcyjna, ale również wiaty przystankowe i mała architektura: ławki, kosze na śmieci itp. Inwestycja obejmuje także przebudowę dróg, budowę nowych chodników i dróg rowerowych.

Po uruchomieniu kursów tramwaj będzie zatrzymywał się na pętli Wilczak, a następnie na nowym przystanku na wysokości ulicy Serbskiej oraz na pętli przy ulicy Włodarskiej.