Kaponiera

Piesi korzystają z Kaponiery po staremu

Niedawno otwarte podziemne przejścia na rondzie Kaponiera błyszczą nowością, ale wygląda na to, że nie wszyscy mają ochotę z nich korzystać. Strażnicy miejscy zaobserwowali, że często zdarzają się piesi, którzy przez rondo przechodzą po staremu, czyli w miejscach, gdzie były tymczasowe przejścia dla pieszych na czas remontu. Przez długi czas była to jedyna droga przedostania się na drugą stronę ronda, ale od otwarcia przejścia podziemnego w miejscach dawnych przejść zostały wytyczone przejazdy dla rowerów, z wyłączeniem ruchu pieszego. Oznacza to, że na ścieżkach pomalowanych  charakterystycznymi pasami nie powinni poruszać się piesi, bowiem stanowi to naruszenie przepisów.

Strażnicy zapowiadają, że będą bacznie przyglądać się temu, jak wygląda ruch na przejściach dla rowerów, a nieuważni, lub beztroscy piesi powinni liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu.

Przez dłuższy czas na Rondzie Kaponiera można było przechodzić górą. Natomiast od momentu kiedy Rondo Kaponiera w pełni funkcjonuje piesi muszą korzystać z przejścia podziemnego. Jeżeli ktoś będzie łamał przepisy bloczki mandatowe będą wyciągane 

– zapowiedziała Anna Nowaczyk z poznańskiej Straży Miejskiej.