Podejrzenie Eboli w Poznaniu!?

podejrzenie eboliW miniony poniedziałek zgłosił się do Szpitala przy ul. Lutyckiej mężczyzna z podejrzeniem eboli. Dzisiaj rzecznik wojewody Tomasz Stube wyjaśnia, że zakażenie ebolą wykluczono. Pacjent trafił do szpitala z gorączką. Przebywał niedawno w Maroku, ale nie znajdował się w rejonie Afryki, w którym panuje wirus. Obecnie mężczyzna znajduje się na Oddziale Zakaźnym w Szpitalu przy ulicy Szwajcarskiej.

Podejrzenie eboli u pacjenta w szpitalu przy ul. Lutyckiej. Poranna zmiana nie wyszła do domu, władze oczekują na decyzję wojewody o zamknięciu szpitala. Pacjent od 18.00 oczekiwał na wizytę w SORze wśród innych pacjentów – napisał do nas czytelnik w poniedziałek wieczorem.

Spodziewamy się, że takich sygnałów z pewnością bezie więcej – mówi Andrzej Trybusz, Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

– Pacjenci są obecnie wyczuleni na informacje o wirusie ebola. Telefonów i zgłoszeń o tym, że ktoś podejrzewa u siebie zakażenie wirusem pewnie w najbliższym czasie będzie więcej – mówi. – Trzeba jednak pamiętać, że przecież nie każdy wyjazd zagraniczny, również do Afryki oznacza, że wrócimy z wirusem ebola – dodaje.

Obecnie wirus panuje w Gwinei, Sierra Leone oraz Liberii. Pierwsze przypadki odnotowano również w USA i w Hiszpanii.