Podpisano umowę na remont części trasy PST

MPK Poznań podpisało umowę z firmą PORR SA na remont części trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Odcinek Słowiańska-Most Teatralny będzie remontowany w pierwszej kolejności. Zmodernizowane zostanie przede wszystkim torowisko – projekt zakłada wymianę podkładów, szyn, a także podsypki tłuczniowej.

Prace remontowe rozpoczną się w połowie wakacji. Mają potrwać około 6 miesięcy. Przed rozpoczęciem remontu wykonawca musi zgromadzić niezbędną dokumentację i pozwolenia – dopiero wtedy będzie mógł przystąpić do prac w terenie.

Podczas remontu zostanie wykorzystanych wiele innowacyjnych, niestosowanych do tej pory rozwiązań. Jednym z nich będą betonowe podkłady z zelówkami z poliuretanu, dzięki którym będzie można ograniczyć drgania i hałas. Warto wiedzieć, że to pierwszy gruntowny remont od otwarcia trasy, czyli od 25 lat.

Remont trasy PST miał wystartować wraz z początkiem wakacji. Przeszkodą okazały się jednak wyniki przetargu – firmy, które do niego przystąpiły, zaproponowały wyższe ceny niż zakładał projekt.

Na czas prac remontowych ZTM zorganizuje komunikację zastępczą. Ta sama jednostka prowadzi także postępowanie przetargowe dla kolejnego odcinka trasy PST, od Słowiańskiej do Szymanowskiego.