Pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem powstanie kładka

Za około 2 lata Poznań zyska kolejną przeprawę przez Wartę. Kładka dla pieszych i rowerzystów ma powstać pomiędzy Berdychowem a Chwaliszewem. Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

Kładka będzie składała się z dwóch mostów dla pieszych i rowerzystów, prowadzących nad Wartą i Cybiną. Przeprawa będzie się zaczynała na wysokości ulicy Berdychowo, a następnie poprowadzi przez Zagórze, czyli południową część Ostrowa Tumskiego do Chwaliszewa, w rejon Kontener Artu. Celem inwestycji jest usprawnienie komunikacji pomiędzy kampusem Politechniki a Chwaliszewem i Starym Rynkiem. Miasto liczy także na aktywizację południowych terenów Ostrowa Tumskiego.

W tej chwili zakończony jest już etap konkursu architektonicznego oraz części prac koncepcyjnych i projektowych. Inwestycja ma już pozwolenie na budowę. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała opracować dokumentację wykonawczą, a następnie zrealizować prace budowlane. Kładka ma być gotowa w 2023 lub 2024 roku.