Pomoc witaminowa (i nie tylko) dla bezdomnych zwierzaków

W ostatnich tygodniach aura nas nie rozpieszcza, mrozy i przeziębienia dają się się we znaki nie tylko ludziom, ale też czworonogom, zwłaszcza tym, których los zależy od warunków w schroniskach dla zwierząt.  Same zwierzaki, gdy trafią do schroniska, cierpią na liczne problemy, są osłabione, schorowane. W zimie zapotrzebowanie na witaminy i zdrową żywność jest większe, ale nie zawsze można każdemu zapewnić.

Psy i koty, które są porzucane, często mają za sobą traumatyczne doświadczenia takie jak kilkudniowe przywiązanie do drzewa lub tygodnie tułaczki i zwykle są w bardzo złej kondycji. Do tego stres, który przeżywają, jest ogromny. Wszystko to sprawia, że chorują i niełatwo jest im wrócić do dobrej formy bez odpowiedniego wspomagania. Tymczasem w wielu schroniskach brakuje preparatów pomagających ich podopiecznym w nabraniu sił, wzmocnieniu odporności, środków ratujących ich zdrowie, a czasem nawet życie.

– mówi Michalina Zabłocka z Fundacji NaszeZoo.pl.

Próbą zaradzenia temu problemowi jest zbiórka „Witaminowa paka dla bezdomniaka”, organizowana przez Fundację NaszeZoo.pl za pośrednictwem strony www.dlaSchroniska.pl.

Bardzo niewiele potrzeba, aby pomóc. Wystarczy parę kliknięć.  Na stronie www.dlaSchroniska.pl trzeba wskazać zwierzaka, który reprezentuje jedno ze schronisk biorące udział w zbiórce, a następnie z przypisanej jej listy produktów wybrać te, które chcemy ufundować. Nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Organizatorzy zachęcają do brania udziału w zbiórce dodając, że zadbane i zdrowe zwierzęta mają większą szansę znaleźć dom w przyszłości. Zbiórka potrwa to końca lutego.