Poznań wraca nad Wartę

W tym sezonie poznaniaków czeka wiele atrakcji na terenach nadwarciańskich: punkty gastronomiczne, miejsca do rekreacji, wydarzenia kulturalne. Część z nich jest już dostępna od 15 maja, w przypadku niektórych trzeba będzie poczekać na zniesienie obowiązujących obostrzeń.

Jak mówi prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, miasto od lat inwestuje w infrastrukturę nad rzeką, dzięki czemu dziś poznaniaków nie trzeba namawiać do spędzania czasu w tym miejscu. Tereny nad Wartą są chętnie wybierane przez mieszkańców jako miejsce wypoczynku.

Plaże i inne tereny rekreacyjne nad Wartą

W najbliższym sezonie letnim na obu brzegach Warty będzie działało kilka plaż i miejsc stworzonych z myślą o rekreacji. Większość z nich istniała już w ubiegłych latach, pojawią się także nowości. Już od 15 maja mieszkańcy Poznania będą mogli odwiedzać Stary Port, w którym będzie działał punkt gastronomiczny i strefa relaksu, a w weekendy będą odbywały się koncerty.

Odwiedzając tereny nadwarciańskie, można będzie także skorzystać z oferty KontenerART, Ogrodu Szeląg, Brzegu Wschodniego, Plaży Zagro Rataje, Barbarka ze spokojem.

Wodne atrakcje

Po zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią, planowane jest uruchomienie regularnych rejsów tramwaju wodnego, rozpoczynających się na Chwaliszewie. W Starym Porcie będzie można wypożyczyć motorówki i kajaki. Dodatkowo kajaki będzie można wypożyczać w Ogrodzie Szeląg.

Wydarzenia nad Wartą

Miłośników koncertów, warsztatów i wystaw czeka nad Wartą wiele atrakcji. W sezonie wiosenno-letnim odbędzie się między innymi 11. edycja Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Kids Fun Folk (19 czerwca), Noc Sobótkowa (22 czerwca), a także warsztaty z cyklu Rzeka Żywa, spacery ornitologiczne, zielarskie, zajęcia dla dzieci i wiele innych.