Poznański Budżet Obywatelski: na Piątkowie powstaje chodnik i trasa rowerowa

Na Piątkowie, przy ulicy Szymanowskiego, trwa realizacja dwóch projektów w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Pierwsza inwestycja to: „Rowerem po Mieszka I – bezpieczne tunele PST”, druga – „Wygodna trasa rowerowa i chodnik na Szymanowskiego”.

Pierwszy z projektów dotyczy tuneli i ramp wokół stacji PST Szymanowskiego. Prace obejmują modernizację nawierzchni w tych miejscach. Zakończenie robót jest planowane na połowę października. Modernizacja ma ułatwić mieszkańcom zachodnich osiedli Piątkowa docieranie pieszo lub rowerem do przystanków oraz stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego, a także poruszanie się trasą rowerową prowadzącą do centrum.

W ramach drugiej inwestycji zostanie zbudowany fragment wygodnej drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ulicy Szymanowskiego. Do tej pory brakowało chodnika i drogi rowerowej wzdłuż północnej nitki jezdni. Nowa infrastruktura zostanie zbudowana na odcinku ponad 750 metrów. Projekt zakłada także wytyczenie dwóch przejazdów rowerowych przy skrzyżowaniu u. Szymanowskiego i Smoleńskiej.

Łączny koszt prac będzie wynosił 1,9 miliona złotych.