Poznańskie ZOO apeluje do odwiedzających w sprawie bezpieczeństwa najmłodszych

Po weekendzie na profilu Zoo użytkownicy Facebooka zobaczyli dramatyczny apel do odwiedzających. Zoo przypomniało tragiczny w skutkach wypadek, który tego roku wydarzył się w zoo w Cincinatti (USA), kiedy zastrzelono dorosłego goryla, kiedy na wybieg przedostało się małe dziecko. Goryl miał wówczas wlec chłopca trzymając za nogę, a strażnicy postanowili zastrzelić goryla, aby uratować chłopca, choć ten nie został zaatakowany, a goryl nie przejawiał bezpośredniej agresji.

Czy musi się zdarzyć powtórka z zoo w Cincinnati (gdzie zginął goryl Harambe). Czy ludzka głupota oraz brak poszanowania dla życia i dzieci, i zwierząt, zmuszą nas do zabicia któregoś z naszych podopiecznych? Jeśli nie chcecie akceptować naszych reguł bezpieczeństwa, nie przychodźcie do zoo.

Zaniepokojone władze ZOO informują, że beztroscy rodzice narażają swoje pociechy na niebezpieczeństwo, ale narażają także zwierzęta, które mogą ucierpieć w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Zamieszczono zdjęcia, na których widać rodziców nie tylko podnoszących dzieci nad wysokość barier oddzielających platformę od wybiegu dla niedźwiedzi, ale też przekładających ponad barierki.

Jak informuje zoo, na niektórych odwiedzających nie działa ani regulamin, ani kary, mandaty, ani prośby. Nie pomagają uwagi zwracane przez wolontariuszy, ani ostrzeżenia o monitoringu. Bezmyślność rodziców piętnują także sami internauci w komentarzach. Miejmy nadzieję, że ostrzeżenie przyniesie efekty.