uczony pieseł

Przedpremierowe czytanie nowego Harry’ego Pottera w… schronisku

Wielbiciele czarodzieja z charakterystycznym znamieniem na czole długo czekali na kolejny tom jego przygód, a choć sam „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” nie jest jeszcze dostępny, to będzie okazja, by posłuchać już w noc z 21 na 22 października. Gdzie? W miejskim Schronisku dla zwierząt w Poznaniu przy ulicy Bukowskiej 266. To niecodzienna akcja, bowiem czytanie będzie dedykowane głównie czworonogom mieszkającym w Schronisku. Wydarzenie to ma miejsce na dzień przed polską premierą książki, na skutek inicjatywy fundacji NaszeZoo.pl, wydawnictwa Media Rodzina oraz Schroniska dla zwierząt w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że zwierzaki ze schroniska staną się dla uczestników akcji takimi magicznymi patronusami z książek o Harrym Potterze. Dzięki tej akcji chcemy odczarować schronisko, pokazać je jako miejsce, w którym pracują i udzielają sięludzie o wielkich sercach. Mamy też nadzieję, że więcej zwierząt trafi dzięki temu do adopcji. Chociaż czworonogi nie rozumieją treści książek, terapeutyczny charakter ma dla nich sam głos człowieka. Przyzwyczajają się do obecności ludzi, a z czasem przestają też reagować na gwałtowne ruchy szczekaniem. Oswajają się. Oczywiście taka lektura nie pozostaje bez wpływu na samego czytającego, który uczy się empatii wobec zwierząt.

– mówi Krzysztof Wojciechowski z fundacji NaszeZoo.pl.

Na uczestników czekają konkursy wzorowane na konkurencjach ze Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, a wśród nagród książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”.  Przewidziano także konkurs na przebrania za bohaterów książek J.K. Rowling, najlepsze kostiumy zostaną nagrodzone.

Uwaga: wstęp bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Chęć udziału można zgłosić za pośrednictwem Facebooka na stronie fundacji NaszeZoo.pl, w zakładce „wydarzenia”. Początek o godzinie 22., wspólne czytanie potrwa do 1 w nocy.