Przystanek 76,71 – „widmo”

Od dzisiaj pasażerowie, którzy korzystają z przystanku „Os. Dębina” w kierunku centrum Poznania, muszą udać się w inne miejsce by wsiąść do autobosu 71 lub 76.

„Stary” przystanek jest nieczynny. Mimo, że inforamcja jest wywieszoa – sporo pasażerów nadal czeka na autobus.

– W Poznaniu, na os. Dębina wisi rozkład autobusów, ale ludzie go nie czytają – pisze Zenon. A konkretniej nie czytają informacji zawartych na tablicach, które pojawiły się na przystanku w związku z jego wyłączeniem z ruchu. MPK od kilku dni informuje m.in. na swojej stronie internetowej o przeniesieniu przystanku. Mimo to, kilka osób zebranych na przystanku nie kryło w czwartek zdziwienia, gdy tuż przed ich nosem przejechał, nie zatrzymując się, autobus linii 76. Dopiero wtedy zaczęto się rozglądać po przystanku w poszukiwaniu wskazówek.

Przypominamy, że przystanek autobusowy „Os. Dębina” w kierunku centrum miasta został przesunięty o około 30 metrów w stronę ulicy Samotnej w związku z budową kanalizacji sanitarnej w ul. 28 Czerwca 1956. W najbliższym czasie autobusy linii 71, 76 i 243 będą się zatrzymywać właśnie na przystanku tymczasowym