Remont kamienicy przy ulicy Szamarzewskiego – ruszyły zapisy na mieszkania

Osoby, które mają mieszkanie z zasobów komunalnych, mogą zapisywać się na listę zainteresowanych mieszkaniami w kamienicy przy ul. Szamarzewskiego 21. ZKZL prowadzi obecnie gruntowny remont tego budynku.

Aby móc ubiegać się o jedno z mieszkań w kamienicy na Jeżycach, trzeba spełniać kilka warunków. Na listę mogą zapisać się osoby, które mieszkają obecnie w lokalu będącym w zasobach komunalnych miasta, posiadają tytuł prawny do lokalu i na bieżąco regulują opłaty czynszowe. Zgłoszenia są przyjmowane na stronie ZKZL lub w Biurze Obsługi Klienta ZKZL do 31 maja.

Miejska kamienica przy ulicy Szamarzewskiego 21 przechodzi obecnie gruntowny remont. Obejmuje on nie tylko pojedyncze mieszkania, ale także części wspólne budynku frontowego i oficyn. Prace obejmują naprawę i ocieplenie dachu oraz remont elewacji. Na odnowionej kamienicy zostaną zachowane zabytkowe detale, m.in. stolarka okienna z oryginalnym podziałem, elementy dekoracyjne elewacji, balkonów, klatki schodowej.

Co ważne dla przyszłych mieszkańców, w mieszkaniach w kamienicy zostaną zlikwidowane piece kaflowe. Budynek będzie podłączony do cieplika miejskiego. Wymieniane są także inne instalacje. Po remoncie w kamienicy będzie się znajdowało 36 mieszkań jedno- i dwupokojowych.