Remont torowiska na ul. Dąbrowskiego

Na torowisku tramwajowym przy ul. Dąbrowskiego rozpoczął się remont. Prace potrwają przez około miesiąc. Mieszkańcy muszą liczyć się przez ten czas z pewnymi utrudnieniami. Kursowanie tramwajów na trasie Kraszewskiego-Żeromskiego zostanie zawieszone.

Torowisko tramwajowe wzdłuż ulicy Dąbrowskiego jest w dużym stopniu zniszczone. Wymiany wymagają niektóre fragmenty szyn, w ramach prac ma zostać poprawiona także nawierzchnia drogowa wokół torowiska.

Dla pasażerów jeżdżących przez Jeżyce oznacza to duże zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Kursowanie tramwajów na odcinku od ul. Kraszewskiego do ul. Żeromskiego będzie zawieszone. Tramwaje będą kursowały na odcinku od Mostu Teatralnego do Rynku Jeżyckiego, ulicą Zwierzyniecką i Kraszewskiego, a także od ul. Żeromskiego do Ogrodów.

Uruchomiony zostanie autobus „za tramwaj” T17, kursujący wzdłuż ul. Dąbrowskiego. Będzie kursowała także linia 92, łącząca Jeżyce ze Starołęką. Swoją trasę zmieni linia 18, która będzie dojeżdżała na Ogrody przez ul. Przybyszewskiego.