Rowerowa Stolica Polski – startuje rywalizacja miast

1 czerwca rozpoczęła się rywalizacja miast o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Tytuł zdobędzie miasto, którego mieszkańcy „wykręcą” w ciągu miesiąca największą liczbę kilometrów. Dane będą zbierane w specjalnej aplikacji. W rywalizacji może wziąć udział każdy, kto w ciągu miesiąca przejedzie choćby kilometr z włączoną aplikacją – niekoniecznie na terenie Poznania.

Rozpoczynająca się 1 czerwca i trwająca miesiąc rywalizacja jest organizowana już po raz kolejny. W zeszłym roku jej uczestnicy przejechali łącznie 7 milionów kilometrów. W tym roku do zabawy przyłączyło się 56 miast. To, którego mieszkańcy zbiorą największą liczbę punktów za przejechane kilometry, otrzyma przechodni tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Jeśli któremuś z miast uda się powtórzyć ten wyczyn trzykrotnie z rzędu, otrzyma puchar na stałe. W zeszłym roku taki stały tytuł przypadł Nowej Soli.

Aby wziąć udział w konkursie, należy pobrać aplikację w sklepie Play lub iOS. Punkty zliczają się za każdy przejechany kilometr pod warunkiem, że użytkownik przypisze go do wybranego przez siebie miasta i drużyny. Co ważne, lokalizacja nie ma znaczenia, można więc zbierać punkty także jeżdżąc poza Poznaniem.

Nagrody czekają nie tylko na zwycięskie miasto, ale także na najbardziej aktywnych uczestników. 20 najlepszych kobiet i 20 najlepszych mężczyzn otrzymają bony do sklepu sportowego i koszulki z logo akcji.