Srebrny medal olimpijski dla poznańskiej zawodniczki

Karolina Naja, zawodniczka Posnanii Poznań, zdobyła srebrny medal w wyścigu kajakarskim na 500 m. Kajakarka startowała w parze z Anną Puławską.

To już trzeci medal olimpijski Karoliny Naji. Wcześniejsze, na igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro, zdobyła w tej samej konkurencji – K2 na 500 metrów.

W XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 startuje jeszcze jeden poznański kajakarz, zawodnik poznańskiego AZS AWF, Tomasz Barniak. W finale C2 na 1000 metrów wystartował w parze z Wiktorem Głazunowem i zajął siódme miejsce.

Wszyscy poznańscy sportowcy, którzy zakwalifikowali się na igrzyska, otrzymali Olimpijską Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. Na naszą kajakarkę będzie po powrocie czekała dodatkowo nagroda za zdobycie srebrnego medalu.

Post Author: poznan