Srebrny medal olimpijski dla poznańskiej zawodniczki

Karolina Naja, zawodniczka Posnanii Poznań, zdobyła srebrny medal w wyścigu kajakarskim na 500 m. Kajakarka startowała w parze z Anną Puławską.

To już trzeci medal olimpijski Karoliny Naji. Wcześniejsze, na igrzyskach w Londynie i Rio de Janeiro, zdobyła w tej samej konkurencji – K2 na 500 metrów.

W XXXII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 startuje jeszcze jeden poznański kajakarz, zawodnik poznańskiego AZS AWF, Tomasz Barniak. W finale C2 na 1000 metrów wystartował w parze z Wiktorem Głazunowem i zajął siódme miejsce.

Wszyscy poznańscy sportowcy, którzy zakwalifikowali się na igrzyska, otrzymali Olimpijską Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania. Na naszą kajakarkę będzie po powrocie czekała dodatkowo nagroda za zdobycie srebrnego medalu.