Światowy Dzień Słonia już dziś, atrakcje w Nowym Zoo od jutra

Zapewne niewiele osób wie, że dziś, 12 sierpnia obchodzi się Światowy Dzień Słonia. W Nowym Zoo odbędzie się happening z tej okazji, bowiem władze Zoo chcą jednocześnie przyłączyć się do międzynarodowego protestu przeciwko handlowi kością słoniową.

– Co 15 minut ginie jeden słoń… Za 15 lat nie będzie już na Ziemi wolnego słonia. Nie pozwólmy na to!  Przyłączamy się do międzynarodowego protestu przeciwko handlowi kością słoniową i stanowczo wspieramy ideę ochrony słoni afrykańskich i azjatyckich. Spalenie kości słoniowej ma zwrócić uwagę publiczną na dramatyczną sytuację tych niezwykłych zwierząt a poznańska słoniarnia pokazuje wraz z Ninio, Kingą, Kizi i Lindą, że ogrody zoologiczne są za ochroną zwierząt w Naturze. Stajemy znowu do apelu, by chronić i ocalić przed zagładą zwierzęta.
– apeluje Małgorzata Chodyła, rzeczniczka Zoo Poznań.
W najbliższy weekend w poznańskim zoo spalona zostanie symboliczna ilość kości słoniowej, pochodząca z ciosów usuniętych z przyczyn medycznych słoniowi Ninio.
Jednocześnie w nadchodzący weekend Zoo planuje szereg atrakcji, które ucieszą zwłaszcza najmłodszych, w tym również spotkanie z aktorem Mateuszem Damięckim – zaangażowanym działaczem na rzecz ochrony przyrody, Ambasadorem Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w zabawach, grach terenowych i pomalować sobie twarz. Na starszych odbędą się prelekcje na temat ochrony słoni, czy handlu kością słoniową przygotowane miedzy innymi przez naukowców i celników.