Święto Policji

23 lipca w Poznaniu odbył się pierwszy dzień obchodów święta Wielkopolskiej Policji. Złożono kwiaty pod Pomnikiem ku czci Pomordowanych Policjantów II RP woj. poznańskiego Odbyła się również Masza Święta w kościele garnizonowym na ul. Swoboda w Poznaniu.

W środę 25 lipca odbędą się uroczyste obchody z okazji Święta Policji oraz 93 rocznicy powstania Policji.

Program uroczystości:

Poniedziałek 23 lipca

godz. 13:45 – złożenie wiązanek kwiatów pod Pomnikiem ku czci Pomordowanych Policjantów II RP woj. poznańskiego, przy policyjnym kościele garnizonowym na ul. Swoboda w Poznaniu.

godz. 14:00 – Msza św. z asystą w postaci pocztu sztandarowego KWP oraz kompanii honorowej.

Środa 25 lipca

godz. 11.00 – do auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wejdą poczty sztandarowe komend miejskich i powiatowych Policji naszego województwa. Podczas uroczystości przyznane zostaną odznaczenie i awanse. Na uroczystości pojawią się również zaproszeni goście między innymi przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, parlamentarzyści, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości oraz służb mundurowych współpracujących, na co dzień z Policją.

Podczas uroczystości przed aulą zaprezentowany zostanie sprzęt używany przez Policję: radiowozy i motocykle z „drogówki”, ambulans pirotechniczny z robotem do unieszkodliwiania ładunków wybuchowych, wyposażenie policyjnych „wodniaków”, radiowozy oraz konie służbowe z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu – zapowiadają policjanci.